Local Councils

Districts
 (2014 – 2015)

DDTIM Gus Rich - North West Florida

Benjamin Council No. 10 - Pensacola

Thrice Illustrious Master    
Deputy Master    
Principle Conductor of the Work    
Recorder    
Treasurer    

C P Randolph Council No. 9 - Crestview

Thrice Illustrious Master Henry W Goode III  
Deputy Master Willie L Wilson Jr  
Principle Conductor of the Work William D Anderson  
Recorder Raymond Cromartie Jr  
Treasurer Todd Dulle  


DDTIM Jerome Harris - West Florida

Henry Wright Council No. 25 - Panama City

Thrice Illustrious Master    
Deputy Master    
Principle Conductor of the Work    
Recorder    
Treasurer    

West Florida Council No. 2 - Tallahassee

Thrice Illustrious Master    
Deputy Master    
Principle Conductor of the Work    
Recorder    
Treasurer    


DDTIM Valentino McBride - North East Florida

North Florida Council No. 1 - Jacksonville

Thrice Illustrious Master    
Deputy Master    
Principle Conductor of the Work    
Recorder    
Treasurer    


DDTIM Terry Lamy - West Central Florida

 Zabud Council No. 26 UD - Bradenton

Thrice Illustrious Master    
Deputy Master    
Principle Conductor of the Work    
Recorder    
Treasurer    

Roosevelt Foster Council No. 3 - Tampa

Thrice Illustrious Master    
Deputy Master    
Principle Conductor of the Work    
Recorder    
Treasurer    

Robert J Godfrey Council No. 12 - Plant City

Thrice Illustrious Master    
Deputy Master    
Principle Conductor of the Work    
Recorder    
Treasurer    


DDTIM Byron Willis - East Central Florida

Nero Prince Council No. 5 - Orlando

Thrice Illustrious Master George Foster Jr.  
Deputy Master Art Moore  
Principle Conductor of the Work Stacey A. Kirby  
Recorder Charles Williams  
Treasurer James Norman  

Dee F Jones Council No. 6 - Melbourne

Thrice Illustrious Master    
Deputy Master    
Principle Conductor of the Work    
Recorder    
Treasurer    


DDTIM Jeremiah Mackey – South central

Walter Johnson Council No. 13 - Ft Pierce

Thrice Illustrious Master    
Deputy Master    
Principle Conductor of the Work    
Recorder    
Treasurer    


DDTIM Michael Eason - South East Florida

Palm City Council No. 14 - Fort Lauderdale

Thrice Illustrious Master    
Deputy Master    
Principle Conductor of the Work    
Recorder    
Treasurer    


DDTIM MacArthur Gordon – South Florida

William Johnson Council No. 4 - Miami

Thrice Illustrious Master    
Deputy Master    
Principle Conductor of the Work    
Recorder    
Treasurer    

Johnny L King Council No. 27 UD - Miami

Thrice Illustrious Master    
Deputy Master    
Principle Conductor of the Work    
Recorder    
Treasurer    


DDTIM Flemon Lewis – US Virgin Islands

Albert Cobb Council No. 16 - St Thomas

Thrice Illustrious Master    
Deputy Master    
Principle Conductor of the Work    
Recorder    
Treasurer